Гонорар

Основні підходи до визначення розміру гонорару (вартості послуг) адвоката визначені в статті 30 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», статті 33 Правил адвокатської етики.
 
Гонорар, відповідно до ч. 1, 2 ст. 30 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги.
 
При встановленні розміру гонорару, відповідно до частини 3 ст. 30 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.
 
Обставини, які необхідно брати до уваги при визначенні розміру гонорару конкретизовані частиною 3 статті 33 Правил адвокатської етики. Так, відповідно до вказаної норми до уваги беруться: 

 • обсяг часу і роботи, що вимагаються для належного виконання доручення; ступінь складності та новизни правових питань, що стосуються доручення; необхідність досвіду для його успішного завершення;
 • вірогідність того, що прийняття доручення перешкоджатиме прийняттю адвокатом інших доручень або суттєво ускладнить їх виконання в звичайному часовому режимі;
 • необхідність виїзду у відрядження;
 • важливість доручення для клієнта;
 • роль адвоката в досягненні гіпотетичного результату, якого бажає клієнт;
 • досягнення за результатами виконання доручення позитивного результату, якого бажає клієнт;
 • особливі або додаткові вимоги клієнта стосовно строків виконання доручення;
 • характер і тривалість професійних відносин даного адвоката з клієнтом;
 • професійний досвід, науково-теоретична підготовка, репутація, значні професійні здібності адвоката.

Вартість основних послуг, які надаються адвокатами юридичної консультації:
 • усна юридична консультація, надання юридичної інформації 100 гривень;
 • письмова юридична консультація, надання юридичної інформації в письмовій формі, підготовка юридичного висновку від 400 гривень;
 • захист у кримінальних справах на досудовому слідстві та в суді першої інстанції, без виїзду за межі міста Кременчука, від 15 000 гривень;
 • підготовка проекту позовної заяви від 1500 гривень;
 • участь в судовому засіданні у м. Кременчук від 600 гривень, у м. Харків 1500 гривень.

Гонорар по видах правової допомоги, які не наведені в переліку, визначається за домовленістю з урахуванням нормально необхідних витрат часу на виконання доручення клієнта з розрахунку 500 гривень за годину та з урахуванням вимог Закону України «Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах».

В залежності від характеру доручення клієнта гонорар визначається у вигляді фіксованої суми, погодинної оплати, доплати за досягнення певного позитивного результату, абонентської плати тощо.

Оплата послуг адвоката здійснюється на умовах авансування.
Зверніть увагу.

Розмір гонорару та його форма не впливають на якість та вчасність виконання адвокатом доручення клієнта, повноту та своєчасність інформування про хід виконання доручення.

Від розміру гонорару та його форми залежить лише порядок (можливість) зміни клієнтом свого доручення; розпорядок роботи адвоката по виконанню доручень клієнтів; порядок та форма інформування клієнта про хід виконання доручення; можливість непередбачених витрат на виконання доручення без їх попередньої сплати клієнтом.
casus.com.ua © 2012 ЮК'А