Розяснення


 Законодавство


Судова практика 


Коментарі


  •  В квітні 2013 року набрав чинності Закон України «Про приєднання України до Протоколу проти незаконного виготовлення та обігу вогнепальної зброї ... читати далі ... 
 • 22.02.2013. Наказ Мін'юсту від 07.02.2013 № 239/5, яким впорядковано вартість проведення експертиз у науково-дослідних установах судових експертиз. Так, з урахуванням індексу споживчих цін за 2012 нормативна вартість однієї експертогодини у 2013 році становить: експертиза проста - 49 грн.; Експертиза середньої складності - 61,2 грн.; Експертиза особливої ​​складності - 73,6 грн.
 • 22.02.2013. Наказ МВС від 14.01.2013 № 20, яким встановлено нормативна вартість однієї експертогодини у 2013 році у розмірах 48,9 грн. без ПДВ за просту експертизу; 61,18 грн. без ПДВ за експертизу середньої складності та 73,55 грн. без ПДВ за експертизу особливої ​​складності.
 • 14.02.2013. Постанова КМУ від 11.02.2013 № 97, яким затверджено перелік спеціальних засобів, придбання, зберігання і використання яких здійснюється суб'єктами охоронної діяльності.
 • 12.02.2013. Наказ МВС № 940, яким затверджено Інструкцію з організації реагування органів внутрішніх справ на повідомлення про кримінальні правопорушення, інші правопорушення, надзвичайних ситуаціях та інші події та Інструкція про оперативне інформування в органах і підрозділах внутрішніх справ, внутрішніх військах та навчальних закладах МВС.
 • 03.02.2013. Закон «Про благодійну діяльність та благодійні організації», яким визначено загальні принципи благодійної діяльності в Україні. Згідно з документом набувачем благодійної допомоги є бенефіціар (фізична особа, неприбуткова організація або територіальна громада), який отримує допомогу від одного або декількох благодійників. Бенефіціарами благодійних організацій можуть бути також будь-які юридичні особи, які отримують допомогу для досягнення цілей. Як цілі благодійної діяльності Закон визначає освіту, охорону здоров'я, екологію, запобігання природним і техногенним катастрофам та ліквідація їх наслідків, опіку та піклування, культуру і мистецтво, спорт стимулювання економічного зростання та багато іншого.
 • 02.02.2013. Постанова КМУ від 30.01.2013 № 46, яким внесено зміни до Порядку посвідчення заповітів і доручень, прирівнюваних до нотаріально посвідчених. Змінами доповнено перелік осіб, які вправі посвідчувати заповіти і довіреності, прирівнюються до нотаріально посвідчених. Крім раніше зазначених у Порядку, уповноважені посадові особи органів місцевого самоврядування зможуть засвідчувати довіреності осіб, які проживають у населених пунктах, де немає нотаріусів, крім довіреностей на право розпорядження нерухомим майном, довіреностей на управління і розпорядження корпоративними правами та довіреностей на користування і розпорядження транспортними засобами.
 • 01.01.2013. Закон «Про Державний земельний кадастр», що скасовує з 2013 року державні акти на право власності на земельні ділянки. Документ визначає органи, відповідальні за ведення кадастру і склад відомостей державного земельного кадастру. Держреєстрація буде здійснюватися за заявою осіб, яким було видано дозвіл на розробку документації із землеустрою, за заявою власника, користувача або органу місцевої влади.
 • 01.01.2013. Закон «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень». Закон встановлює гарантії держави щодо виконання судових рішень та виконавчих документів щодо майна, боржником за яким є держорган, держпідприємство чи юрособа, примусова реалізація майна якого забороняється відповідно до законодавства. Згідно з документом у тому випадку, коли рішення суду про стягнення коштів з держпідприємства або юридичної особи не виконано протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, його виконання здійснюється за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.
 • 01.01.2013. Закон «Про екстреної медичної допомоги», яким кожному надається право на безоплатний виклик екстреної медичної допомоги. Встановлюється обов'язок громадян, які виявили людини в невідкладному стані, викликати ЕМП або повідомити про це заклад охорони здоров'я та по можливості надати першу медичну допомогу. Також кожен громадянин, який виявив людини в невідкладному стані, має право звернутися до підприємств, установ та організацій з проханням надати транспортний засіб для перевезення такої людини до найближчого відділення екстреної медичної допомоги. Відповідно до документа екстрену медичну допомогу зобов'язані надавати як медичні, так і немедичні працівники відділень та центрів екстреної служби. А до числа осіб, зобов'язаних надавати домедіцінскую допомогу людині у невідкладному стані, додані рятувальники аварійно-рятувальних служб, працівники державної пожежної охорони, працівники органів і підрозділів міліції, фармацевтичні працівники, провідники пасажирських вагонів, бортпровідники та інші особи, які не мають медичної освіти, але з обов'язку служби повинні володіти практичними навичками надання до медичної допомоги.
 • 01.01.2013. Закон «Про зайнятість населення». Закон визначає право кожного на профорієнтацію, яке забезпечується шляхом надання комплексу профорієнтаційних послуг з вибору чи зміни професії, визначає категорії громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, а також гарантії у сфері зайнятості. Крім того, документ передбачає надання роботодавцю, який протягом 12 календарних місяців забезпечував створення нових робочих місць і щомісяця виплачував зарплату не нижче трьох мінімальних, а також при працевлаштуванні молоді на перше робоче місце та осіб у віці від 50 років, пільг зі сплати ЄСВ. При цьому документом обумовлено надання особам старше 45 років права на одноразове отримання ваучера на професійне навчання, відкриття трудових книжок для студентів, які проходять стажування, а також зміна механізму навчання безробітних.
 • 01.01.2013. Закон «Про внесення змін до Закону України« Про нотаріат »щодо державного регулювання нотаріальної діяльності». Документом дається нове визначення нотаріуса, який з набуттям чинності документа стає уповноваженим державою фізособою, що здійснюють нотаріальну діяльність у державній нотаріальній конторі, державному нотаріальному архіві чи незалежну професійну нотаріальну діяльність. Стати нотаріусом зможе тільки особа, яка має повну вищу юридичну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра (зараз - просто вища освіта), досвід роботи у сфері права не менше 6 років (зараз - не менше 3-х), з них помічником нотаріуса - не менше 3-х (зараз - не менше 1 року). Документ також змінює правовий статус стажиста нотаріуса, замінюючи цю посаду посадою помічника нотаріуса (нотаріус буде мати право найняти тільки одного помічника); визначає, що самоврядування нотаріусів здійснюється через Національну палату і її структурні підрозділи. Також проект передбачає зменшення переліку документів, необхідних для реєстрації приватної нотаріальної діяльності, і змінює порядок здійснення деяких нотаріальних дій. Набирає чинності новий Закон з 1 січня 2013 року.
 • 20.12.2012. Закон ВР України «Про внесення змін до Закону України« Про захист персональних даних». Зокрема, документом уточнюється, що згода суб'єкта персональних даних - це добровільне волевиявлення фізичної особи (за умови її поінформованості) про надання дозволу на обробку його персональних даних у відповідності зі сформульованою метою їх обробки, висловлене у письмовій формі або у формі, що дозволяє зробити висновок про його надання. Крім того, додано визначення картотеки, а перелік підстав для обробки персональних даних викладено в новій редакції. Також продовжено термін прийняття уповноваженим органом з питань захисту персональних даних рішення про реєстрацію бази персональних даних: з 10 до 30 робочих днів з дня надходження заяви.
 • 17.12.2012.  Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів». Згідно з документом повністю заборонено куріння в приміщеннях закладів ресторанного господарства, об'єктів культурного призначення та органів влади і держустанов. З моменту набрання чинності Закону за розміщення попільничок або паління в приміщеннях закладів ресторанного господарства власникам або орендарям приміщень загрожує штраф від 1000 до 10000 грн. Такий же розмір штрафу передбачено і за невідведення спеціальних місць для куріння, необладнання їх витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також за нерозміщення інформації «Місце для Куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю! ».
 • 14.12.2012. Постановою КМУ від 05.12.2012 № 1144, яким внесено зміни до деяких актів Кабміну у зв'язку з прийняттям Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Також зміни торкнулися порядку надання безоплатної вторинної правової допомоги.
 • 14.12.2012. Наказ МВС від 05.11.2012 № 1009, яким затверджено зміни до Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС. Змінами, зокрема, передбачено скасування вимоги про рух у потоці транспортних засобів з увімкненими проблисковими маячками синього кольору під час несення служби на транспортному засобі.
 • 12.12.2012. Постанова КМУ від 05.12.2012 № 1135, яким затверджено Типові правила розміщення зовнішньої реклами за межами населених пунктів. Згідно з правилами розміщення реклами буде здійснюватися за погодженням з ДАІ та Укравтодором або його територіальними органами - у разі розміщення реклами у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування, з Мінкультури або місцевим органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини - реклами на пам'ятках історії та архітектури і в межах зон охорони пам'яток, власником місця розташування рекламного засобу або уповноваженим ним органом.
 • 10.12.2012.  Наказ МОЗ № 876, яким затверджено Перелік лікарських засобів, заборонених для рекламування, що відпускаються без рецепта.
 • 07.12.2012. Закон № 5395-VI, що змінює процедуру відведення земельних ділянок і зміни їх цільового призначення. Зокрема, ліквідовується система комісій з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою. Замість цього встановлено, що проекти землеустрою підлягають обов'язковому узгодженню лише з органом земельних ресурсів. Узгодження інших органів вимагається лише для окремих категорій земель. Так, ділянки під забудову (в тому числі і забудовані) подразумевают узгодження проекту землеустрою органом містобудування та архітектури; ділянки природоохоронного призначення - з природоохоронним органом; історико-культурного призначення - з органом охорони культурної спадщини; лісогосподарського призначення - з органом лісового господарства; водного фонду - з органом водного господарства. Висновок про погодження або про відмову в погодженні проекту землеустрою повинні бути надані протягом 10 робочих днів. Місцеві органи влади, уповноважені на розпорядження землями державної або комунальної власності, у місячний строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення землі повинні будуть прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та зміні її цільового призначення. Також Законом визначені вимоги до змісту проекту землеустрою.
 • 07.12.2012. Постанова уряду № 1104, яким затверджено Порядок зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов'язаних з їх зберіганням і пересиланням, збереження тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, а також Порядок передачі на зберігання тимчасово вилучених під час кримінального провадження документів, що засвідчують користування спеціальним правом.
 • 07.12.2012. Наказ Мін'юсту № 1718/5, уточнюючий правила написання юридичних осіб. Особливу увагу приділено назвам громадських організацій.
 • 07.12.2012. Наказ Мініфраструктури № 649, яким вводиться можливість оформлення на залізничному транспорті єдиних квитків (з однією пересадкою або «туди-назад») замість двох квитків на одну поїздку. Одночасно затверджена нова класифікація пасажирських поїздів.
 • 06.12.2012. Закон «Про Єдиний державний демографічному реєстрі та документах, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», більш відомий як Закон про біометричні паспорти. Документ, крім іншого, встановлює, що в новий реєстру вноситься наступна інформація про особу: ім'я, прізвище, дата народження / смерті, місце народження, стать, дата внесення відомостей про особу до Реєстру, відомості про батьків та інших представників, відомості про громадянство, реквізити документів, виданих особі, оцифрований зразок підпису особи, оцифрований образ особи, додаткова змінна інформація та інформація з відомчих інформаційних систем. Закон визначає структуру Реєстру, порядок внесення відомостей до нього, порядок його ведення, порядок отримання інформації з нього шляхом отримання відповідної довідки, а також встановлює вимоги до документів, що засвідчують особу, її громадянство та спеціальний статус (починаючи від паспорта і закінчуючи водійським посвідченням), інформація з яких також буде вноситися до Реєстру.
 • 05.12.2012. Розпорядження КМУ № 1007-р KR121007, яким затверджено Концепцію створення електронного сервісу «Електронний кабінет платника податків» і план його введення. Варто відзначити, що початок роботи нового сервісу заплановано вже в 2013 році.
 • 04.12.2012. Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення оподаткування при відчуженні транспортних засобів». Документом встановлено, що дохід від продажу та успадкування транспортних засобів буде визначатися виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, не нижче середньоринкової вартості цього транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості. Засвідчувати угоди купівлі-продажу легкових автомобілів нотаріуси зможуть тільки за наявності документа про сплату до бюджету продавцем податку, обчисленого виходячи з зазначеної в договорі купівлі-продажу, а у разі проведення оцінки автомобіля, лише за наявності документа про сплату податку, обчисленого з такої оціночної вартості .
 • 03.12.2012. Решение НКЦБФР от 02.10.2012 № 1341 относительно урегулирования вопросов, возникающих в связи с прекращением осуществления профессиональной деятельности на фондовом рынке – депозитарной деятельности, а именно депозитарной деятельности депозитария ценных бумаг.

ЗМІНИ ЗАКОНОДАВСТВА 2012 рік.

casus.com.ua © 2012 ЮК'А