Законодавство - 2012

повернутись

 • 20.12.2012. Закон ВР України «Про внесення змін до Закону України« Про захист персональних даних ». Зокрема, документом уточнюється, що згода суб'єкта персональних даних - це добровільне волевиявлення фізичної особи (за умови її поінформованості) про надання дозволу на обробку його персональних даних у відповідності зі сформульованою метою їх обробки, висловлене у письмовій формі або у формі, що дозволяє зробити висновок про його надання. Крім того, додано визначення картотеки, а перелік підстав для обробки персональних даних викладено в новій редакції. Також продовжено термін прийняття уповноваженим органом з питань захисту персональних даних рішення про реєстрацію бази персональних даних: з 10 до 30 робочих днів з дня надходження заяви.
 • 17.12.2012.  Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів». Згідно з документом повністю заборонено куріння в приміщеннях закладів ресторанного господарства, об'єктів культурного призначення та органів влади і держустанов. З моменту набрання чинності Закону за розміщення попільничок або паління в приміщеннях закладів ресторанного господарства власникам або орендарям приміщень загрожує штраф від 1000 до 10000 грн. Такий же розмір штрафу передбачено і за невідведення спеціальних місць для куріння, необладнання їх витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також за нерозміщення інформації «Місце для Куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю! ».
 • 14.12.2012. Постановою КМУ від 05.12.2012 № 1144, яким внесено зміни до деяких актів Кабміну у зв'язку з прийняттям Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Також зміни торкнулися порядку надання безоплатної вторинної правової допомоги.
 • 14.12.2012. Наказ МВС від 05.11.2012 № 1009, яким затверджено зміни до Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС. Змінами, зокрема, передбачено скасування вимоги про рух у потоці транспортних засобів з увімкненими проблисковими маячками синього кольору під час несення служби на транспортному засобі.
 • 12.12.2012. Постанова КМУ від 05.12.2012 № 1135, яким затверджено Типові правила розміщення зовнішньої реклами за межами населених пунктів. Згідно з правилами розміщення реклами буде здійснюватися за погодженням з ДАІ та Укравтодором або його територіальними органами - у разі розміщення реклами у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування, з Мінкультури або місцевим органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини - реклами на пам'ятках історії та архітектури і в межах зон охорони пам'яток, власником місця розташування рекламного засобу або уповноваженим ним органом.
 • 10.12.2012.  Наказ МОЗ № 876, яким затверджено Перелік лікарських засобів, заборонених для рекламування, що відпускаються без рецепта.
 • 07.12.2012. Закон № 5395-VI, що змінює процедуру відведення земельних ділянок і зміни їх цільового призначення. Зокрема, ліквідовується система комісій з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою. Замість цього встановлено, що проекти землеустрою підлягають обов'язковому узгодженню лише з органом земельних ресурсів. Узгодження інших органів вимагається лише для окремих категорій земель. Так, ділянки під забудову (в тому числі і забудовані) подразумевают узгодження проекту землеустрою органом містобудування та архітектури; ділянки природоохоронного призначення - з природоохоронним органом; історико-культурного призначення - з органом охорони культурної спадщини; лісогосподарського призначення - з органом лісового господарства; водного фонду - з органом водного господарства. Висновок про погодження або про відмову в погодженні проекту землеустрою повинні бути надані протягом 10 робочих днів. Місцеві органи влади, уповноважені на розпорядження землями державної або комунальної власності, у місячний строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення землі повинні будуть прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та зміні її цільового призначення. Також Законом визначені вимоги до змісту проекту землеустрою.
 • 07.12.2012. Постанова уряду № 1104, яким затверджено Порядок зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов'язаних з їх зберіганням і пересиланням, збереження тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, а також Порядок передачі на зберігання тимчасово вилучених під час кримінального провадження документів, що засвідчують користування спеціальним правом.
 • 07.12.2012. Наказ Мін'юсту № 1718/5, уточнюючий правила написання юридичних осіб. Особливу увагу приділено назвам громадських організацій.
 • 07.12.2012. Наказ Мініфраструктури № 649, яким вводиться можливість оформлення на залізничному транспорті єдиних квитків (з однією пересадкою або «туди-назад») замість двох квитків на одну поїздку. Одночасно затверджена нова класифікація пасажирських поїздів.
 • 06.12.2012. Закон «Про Єдиний державний демографічному реєстрі та документах, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», більш відомий як Закон про біометричні паспорти. Документ, крім іншого, встановлює, що в новий реєстру вноситься наступна інформація про особу: ім'я, прізвище, дата народження / смерті, місце народження, стать, дата внесення відомостей про особу до Реєстру, відомості про батьків та інших представників, відомості про громадянство, реквізити документів, виданих особі, оцифрований зразок підпису особи, оцифрований образ особи, додаткова змінна інформація та інформація з відомчих інформаційних систем. Закон визначає структуру Реєстру, порядок внесення відомостей до нього, порядок його ведення, порядок отримання інформації з нього шляхом отримання відповідної довідки, а також встановлює вимоги до документів, що засвідчують особу, її громадянство та спеціальний статус (починаючи від паспорта і закінчуючи водійським посвідченням), інформація з яких також буде вноситися до Реєстру.
 • 05.12.2012. Розпорядження КМУ № 1007-р KR121007, яким затверджено Концепцію створення електронного сервісу «Електронний кабінет платника податків» і план його введення. Варто відзначити, що початок роботи нового сервісу заплановано вже в 2013 році.
 • 04.12.2012. Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення оподаткування при відчуженні транспортних засобів». Документом встановлено, що дохід від продажу та успадкування транспортних засобів буде визначатися виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, не нижче середньоринкової вартості цього транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості. Засвідчувати угоди купівлі-продажу легкових автомобілів нотаріуси зможуть тільки за наявності документа про сплату до бюджету продавцем податку, обчисленого виходячи з зазначеної в договорі купівлі-продажу, а у разі проведення оцінки автомобіля, лише за наявності документа про сплату податку, обчисленого з такої оціночної вартості .
 • 03.12.2012. Решение НКЦБФР от 02.10.2012 № 1341 относительно урегулирования вопросов, возникающих в связи с прекращением осуществления профессиональной деятельности на фондовом рынке – депозитарной деятельности, а именно депозитарной деятельности депозитария ценных бумаг.
 • 30.11.2012. Постанова КМУ від 21.11.2012 № 1067, яким внесено зміни до деяких постанов Кабміну з питань діяльності Держфінінспекції. Серед іншого зміни торкнулися порядку проведення фінансового аудиту виконання бюджетних програм. Тепер посадова особа Держфінінспекції для збору даних за місцезнаходженням учасника бюджетного процесу зобов'язана пред'явити його керівнику не посвідчення, а направлення на право проведення аудиту.
 • 28.11.2012. Постанова НБУ від 16.11.2012 № 476, якою затверджено порядок виплати переказів з-за кордону фізичним особам. Зокрема, документом встановлено вимогу щодо обов'язкового продажу надходжень в еквіваленті 150000 гривень або більше за кордону в іноземній валюті на користь фізосіб. Така вимога встановлена ​​строком на 6 місяців.
 • 20.11.2012.  Кримінальний процесуальний кодекс України, кардинально міняє систему кримінального судочинства. Серед найбільш значущих реформ - скасування процедури порушення кримінальної справи, впровадження інституту розслідування кримінальних проступків, посилення повноважень прокурора, розширення заходів забезпечення кримінального провадження взагалі та переліку запобіжних заходів зокрема, введення посади судді-слідчого, впровадження «угод з правосуддям», ювенальної юстиції, суду присяжних та інше. Захисником у кримінальному процесі зможе бути тільки адвокат, включений до Єдиного реєстру адвокатів.
 • 20.11.2012. Наказ МВС від 09.08.2012 № 686, що визначає основні моменти організації діяльності органів досудового розслідування МВС. Також документом затверджуються Положення про органи досудового розслідування Міністерства внутрішніх справ України, Положення про Головному слідчому управлінні МВС, Типове положення про слідчому управлінні головного управління, управління МВС в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на транспорті, Типове положення про слідчому відділі міського, районного, лінійного управління головного управління, управління МВС в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на транспорті, а також Інструкція з організації діяльності органів досудового розслідування Міністерства внутрішніх справ України.
 • 19.11.2012. Наказ Мін'юсту від 29.10.2012 № 1578/5 про затвердження Порядку ведення обліку та звітності про використання бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, а також їх зберігання.
 • 17.11.2012. Закон N 5480-VI, відповідно до якого Нацбанку надається право запроваджувати на строк до 6 місяців вимогу щодо обов'язкового продажу частини валютної виручки суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності. Крім того, з набранням чинності документа у НБУ з'явиться можливість змінювати строки розрахунків за операціями експорту та імпорту товарів.
 • 11.11.2012. Закон N5431-VI. Відповідно зі змінами з дня опублікування документа емітент емісійних цінних паперів (окрім казначейських зобов'язань) при здійсненні емісії може вибрати бездокументарну форму існування таких цінних паперів, договір про обслуговування емісії такий емітент може укласти лише з Національним депозитарієм України, а у випадках, визначених законом, - Національним банком України.
 • 07.11.2012. Закон N5406-VI, згідно з яким угоди про розподіл продукції можуть передбачати особливі етапи, правила та порядок користування надрами та проведення робіт при розробці родовищ нетрадиційних вуглеводнів. Такі особливі етапи, правила і порядок можуть відрізнятися від затверджених законодавством етапів, правил та порядку розробки вуглеводнів, які не належать до нетрадиційних вуглеводнів.
 • 05.11.2012. Закон N 5090-VI, яким вносяться істотні зміни в цій сфері страхування, в т. ч. скасовується поділ договорів ОСАЦВ на типи. Законом передбачено, що дія договору страхування при зміні власника транспортного засобу зберігається, а також виключена норма про необов'язковість страхування транспортних засобів, що не беруть участь у дорожньому русі.
 • 05.11.2012. Наказ Мінфіну № 1042, яким затверджено форми повідомлень про зареєстровані та зняті з реєстрації транспортних засобах, а також про осіб, на яких вони зареєстровані.
 • 04.11.2012. Закон № 5405-VI, який визначає ряд нових правових наслідків визнання кредитного договору недійсним. Передбачається, що, визнаючи недійсним кредитний договір, в якому виконання зобов'язання позичальника забезпечене заставою майна позичальника або поручителя, суд повинен буде за заявою кредитора накласти на таке майно арешт і визначити грошову суму, яка має бути повернена кредитору. Арешт підлягає зняттю, якщо протягом 30 днів з дня набрання чинності рішення суду про визнання недійсним кредитного договору кошти в розмірі, визначеному судом, будуть повернуті кредитору. Якщо в зазначений термін зобов'язання повернути кошти не виконано, кредитор матиме право звернутися до суду з позовом про звернення стягнення на арештоване майно. Аналогічний порядок запропонований для випадків визнання недійсними договорів застави, що забезпечували кредитне зобов'язання боржника. Також документ передбачає заборону на призупинення судом процедури банкрутства боржника, надає комітету кредиторів повноваження щодо схвалення плану санації боржника, скасовує норми, регулюючі особливості банкрутства відсутнього боржника, і ряд інших змін в законодавство про банкрутство.
 • 04.11.2012. Закон № 5412-VI, що встановлює спрощену процедуру проведення документальних позапланових перевірок у зв'язку з припиненням по заявницькому принципу підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників. Такий порядок буде застосовуватися до зазначених ФОП за умови, що за останні 2 календарні роки ними задекларовано відсутність доходів від провадження господарської діяльності, вони не зареєстровані платником ПДВ і в органах ДПС відсутня інформація про використання ними найманої праці фізичних осіб та відкритих рахунків у банках та інших фінансових установах. Термін проведення документальної позапланової перевірки таких ФОП складе 3 робочих дні замість нинішніх 5.
 • 04.11.2012. Закон № 5411-VI, що встановлює мінімальний розмір гарантованої суми відшкодування вкладникам у розмірі 150000 грн. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб зможе змінювати розмір гарантованої суми відшкодування тільки в бік збільшення. Протягом дії тимчасової адміністрації неплатоспроможного банку Фонду запропоновано дати можливість здійснювати оплату витрат такого банку, пов'язаних із здійсненням оперативної діяльності та проведенням заходів, необхідних для його виведення з ринку, за умови недостатності коштів у банку для оплати таких витрат. Працівникам Фонду запропоновано заборонити розголошувати інформацію з обмеженим доступом (в тому числі банківську таємницю) як у період роботи у Фонді, так і після припинення з Фондом трудових відносин. Крім того, запропоновано розширити підстави для припинення повноважень членів адміністративної ради Фонду і висунути додаткові вимоги до уповноваженій особі Фонду на здійснення тимчасової адміністрації неплатоспроможного банку та / або ліквідацію банку.
 • 04.11.2012. Закон № 5316-VI, яким суттєво звужується перелік документів і бланків документів суворого обліку чи звітності.
 • 04.11.2012. Закон № 5402-VI, яким, серед іншого, запропоновано покласти на громадян, іноземців та осіб без громадянства та юридичних осіб, які визначені виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, обов'язок забезпечити роздільний збір побутових відходів. З 1 січня 2013 року між такими юридичними особами та громадянами повинні бути укладені договори на вивіз побутових відходів. З 1 січня 2016 року запропоновано встановити заборону на поховання необроблених (неперероблених) відходів. За порушення обов'язку щодо укладення договору на вивіз побутових відходів, заборони на захоронення необроблених (неперероблених) відходів та інші порушення щодо поводження з відходами запропоновано встановити адміністративну відповідальність.
 • 04.11.2012. Закон № 5409-VI, що розширює повноваження Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Зокрема, на Уповноваженого запропоновано покласти функції національного превентивного механізму відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання. Для цього йому, зокрема, запропоновано надати повноваження по відвідуванню без попереднього повідомлення про час і мети відвідування ІТТ, СІЗО, кімнати для затриманих та доставлених чергових частин, арештні будинки, пункти тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, що незаконно перебувають в Україні, кримінально-виконавчі установи, приймальники-розподільники для дітей. А також психіатричні заклади, дитячі будинки-інтернати, школи-інтернати, пансіонати для ветеранів війни і праці, соціально-реабілітаційні центри, центри медико-соціальної реабілітації дітей, спеціальні виховні установи і багато інших установ. Уповноваженому запропоновано надати право проводити опитування осіб, які утримуються в цих установах, та отримувати інформацію щодо умов їх тримання, вносити підприємствам, установам, організаціям пропозиції щодо попередження катувань та інших жорстоких покарань, залучати до регулярного відвідування зазначених місць представників громадських організацій, експертів, науковців та фахівців, у тому числі іноземних.
 • 02.11.2012. Постанова Кабміну № 986, детально регламентує порядок виплати дотацій підприємствам тваринництва за рахунок коштів ПДВ, сплачених до спеціального фонду держбюджету.
 • 02.11.2012. Наказ Мінагрополітики № 559, яким затверджено Порядок контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності щодо проведення земельних торгів. Цим документом, зокрема, вказується, що перевірка проводиться на підставі відповідного наказу та виписаного посвідчення на перевірку. При цьому посвідчення дійсне лише в рамках зазначеного в ньому строку перевірки. Варто відзначити, що перевіряючі мають право забирати лише копії документів, а з оригіналами - тільки знайомитися.
 • 29.10.2012. Спільний наказ МВС та Мін'юсту № 1480/5/868, що визначає нові правила взаємодії ДАІ, ДВС та нотаріусів. Зокрема, мова йде про доступ ДАІ до Єдиного реєстру довіреностей та Єдиного реєстру виконавчих проваджень. У свою чергу, держвиконавці отримають доступ до бази даних ДАІ (нотаріусам доступ буде відкритий тільки в частині інформації про розшукуваних автомобілях).
 • 18.10.2012 року набув чинності Закон України "Про охоронну діяльність". Законом регулюється порядок здійснення діяльності у сфері надання послуг з охорони власності та громадян. Зокрема, він конкретизує права охоронців і визначає порядок їх реалізації, а також закріплює деякі обов'язки охорони, пов'язані із здійсненням цих прав.
 • 15.10.2012 року Мін'юстом видано наказ № 1520/5, який затверджує форми документів, що використовуються під час проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги. Зокрема, затверджено форми заяви на участь у конкурсі, біографічної довідки претендента, анкети претендента, заяви члена конкурсної комісії про відсутність конфлікту інтересів та зобов'язання щодо нерозголошення результатів оцінки, заяви члена конкурсної комісії про наявність конфлікту інтересів, оцінки претендента та підсумкової оцінки претендента за результатами всіх етапів конкурсу.
 • 13.10.2012 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про банки і банківську діяльність" щодо державного земельного банку". Цим законом повноваження з формування статутного капіталу державного земельного банку за рахунок грошових внесків і внесків у вигляді земельних ділянок покладаються на КМУ. Також документом визначається, що державний земельний банк має право здійснювати операції з земельними ділянками і майновими правами на земельні ділянки відповідно до законодавства у сфері земельних відносин та свого статуту.
 • 13.10.2012 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення". Вказаним Законом були внесені зміни до КпАП щодо правопорушень, пов'язаних з експлуатацією різних видів зброї. Зокрема, змінами посилено відповідальність за стрільбу з вогнепальної, холодної метальної чи пневматичної зброї, пристроїв для відстрілу патронів, заряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, в населених пунктах і в не відведених для цього місцях. Також, серед інших, посилена відповідальність за порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї, правил зберігання, носіння або перевезення нагородної, вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і бойових припасів, а також строків реєстрації зброї.
 • 04.10.2012 року набули чинності зміни, щодо порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу. Зміни, серед іншого, торкаються реклами алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Постанова КМ України №885 від 26.09.2012 року.

повернутись

casus.com.ua © 2012 ЮК'А