Законодавство - Закон 159-VII


В квітні 2013 року набрав чинності Закон України «Про приєднання України до Протоколу проти незаконного виготовлення та обігу вогнепальної зброї, її складових частин і компонентів, а також боєприпасів до неї, який доповнює Конвенцію Організації Об'єднаних Націй проти транснаціональної організованої злочинності».
 
З метою удосконалення методів протидії незаконному виготовленню та обігу вогнепальної зброї Україна приєдналась до вказаного Протоколу.
 
Відповідно до тексту документу країни-учасники встановили загальні принципи та окремі методи які покликані не допустити й припинити незаконне виготовлення та обіг вогнепальної зброї, її складових частин і компонентів, а також боєприпасів до неї.

Протоколом встановлені як загальні принципи протидії такі як: криміналізація діянь пов’язаних з незаконним обігом вогнепальної зброї, забезпечення можливості конфіскації «не законної» вогнепальної зброї, обмін інформацією між країнами-учасниками, тощо, так і більш конкретні правила протидії, а саме норми, що зберігання даних, знищення зброї та інше.
 
Так, відповідно до норм протоколу, держава забезпечує зберігання протягом щонайменше десяти років інформації, яка стосується вогнепальної зброї, та, коли це доцільно й практично можливо, її складових частин і компонентів, а також боєприпасів до неї.
 
Також, протоколом встановлені деякі вимоги, щодо процедури знищення (знешкодження) зброї, а саме: за кожним фактом зниження зброї компетентним органом проводиться перевірка, яка повинна включати видачу сертифіката або запис, який підтверджує факт знешкодження вогнепальної зброї, або нанесення на такій вогнепальній зброї чітко видимої спеціальної мітки.
 
Окремо в протоколі описані принципи співробітництва між країнами-учасниками та порядок підготовки кадрів задля підвищення можливостей у сфері недопущення й припинення незаконного виготовлення та обігу вогнепальної зброї.
 
Відповідно до Українського законодавства відповідальність за злочини пов’язані з незаконним обігом зброї передбачена статтями 262 «Викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживанням службовим становищем», 263 «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами», 263-1 «Незаконне виготовлення, переробка чи ремонт вогнепальної зброї або незаконне виготовлення бойових припасів, вибухових речовин, вибухових пристроїв» та 264 «Недбале зберігання вогнепальної зброї або бойових припасів» КК України.
 
В разі якщо у Вас наявні будь-які питання з приводу 
положень законів та нормативних актів, що регулюють обіг «цивільної» зброї в Україні,  порядку отримання дозволу на придбання зброї,  або інші правові питання Ви можете отримати цю інформацію від адвокатів нашої юридичної консультації. 

повернутись

casus.com.ua © 2012 ЮК'А